Upis i polazak djece u prvi razred

Upis u školsku 2014/15. školsku godinu počeo je 31. marta i trajao do 8.aprila. Komisija za upis radila je u sastavu pedagog i učiteljice koje su izvele 5. razrede.

U školsku 2014/15. godinu  ukupno je upisano u prvi razred 37 učenika u centralnu i 4 učenika u područnu školu u Doknju, s tim što je pred sami početak školske godine dvoje učenika odustalo zbog odlaska u Njemačku sa roditeljima a jedna učenica upisana naknadno, tako da školsku godinu počinje ukupno 40 prvačića. Među upisanima nema učenika sa drugoga školskoga područja ali raspolažemo informacijama da je veliki broj djece koja pripadaju ovome školskome području upisano u susjednu školu Brčanska Malta bez prethodno tražene suglasnosti nadležnih institucija.